GALERIA KAMIENIA – Kruszywa Dekoracyjne

Galeria Kamienia – Oferta

Dostępny w naszej ofercie grys różowy, żwir dekoracyjny czy też kora gnejsowa to tylko niektóre oferowane przez nas kruszywa. Znajdą zastosowanie między innymi do ozdabiania alejek ogrodowych, rabat, oczek wodnych, ale także gabionów, tarasów i nie tylko.

Sprawdzą się również jako elementy ogrodzenia, a nawet jako materiał budowlany czy pokrycie podjazdu. Pomysłów na wykorzystanie istnieje naprawdę sporo – wszystko w dużej mierze zależy od potrzeb klientów.

Galeria Kamienia

Formularz Kontaktowy

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą i chcesz się z nami skontaktować kliknij by wypełnić formularz:

Kruszywa dekoracyjne

Kruszywa dekoracyjne dostępne w naszej ofercie dobrze znoszą niekorzystne warunki pogodowe, choć drobne zmiany kolorów są dla nich naturalne. Zachęcamy do wyboru różowego grysu dla obsypania brzegów oczka wodnego, kory gnejsowej do pokreślenia wyglądu drzew oraz krzewów lub żwiru do wyznaczenia ścieżki biegnącej z domu do altanki ogrodowej.

galeria kamienia

Kruszywa dekoracyjne – co warto wiedzieć

Kruszywa dekoracyjne są odrębnym elementem naszej oferty. Ich głównym zastosowaniem jest przede wszystkim piękny często niecodzienny wygląd.

Zastosowanie i rodzaje kruszyw dekoracyjnych zależy przede wszystkim od preferencji klienta i sposobu ich wykorzystania. Wybrać można kruszywa o różnych kształtach, kolorach czy też w zależności od indywidualnych potrzeb, w tej materii dozwolone jest szaleństwo. ?

Czym charakteryzuje się kruszywo dekoracyjne?

Kruszywa dekoracyjne charakteryzują się przede wszystkim estetyką wizualną, ale i powinny być odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, bowiem często służą jako zewnętrzny element dekoracyjny.

Kruszywa ozdobne sprawdzają się jako elementy infrastruktury ogrodowej, zapewniając nie tylko wrażenia estetyczne, ale i praktyczne. Nie ma bowiem przeciwwskazań by odpowiednio dobrany grys, tłuczeń czy żwir został użyty jako podjazd i urozmaicił wygląd domu i ogrodu.

kruszywa dekoracyjne

Gdzie warto zastosować kruszywa dekoracyjne?

Kruszywa dekoracyjne warto zastosować jako ozdoba alejek ogrodowych, rabat, oczek wodnych czy też wokół tarasów. Pomysłów na ich wykorzystanie jest naprawdę dużo, chociażby jako ogrodzenie jako tzw. gabiony.  

Bardzo efektowne potrafią być luźno ułożone kamienie ozdobne na tarasie czy też po prostu uzupełnienie przestrzeni w ogrodzie wokół roślin, czy też wypełnienie donic.

Do ogrodu niejednokrotnie można wykorzystać kamień naturalny w każdej jako postaci zarówno grys, żwir czy otoczak lub też jako samodzielna ozdoba w postaci monolitu.

Najczęściej wybierane kruszywa dekoracyjne

Trudno mówić o najczęściej wybieranych kruszywach dekoracyjnych. Wszystko jest zależne od indywidualnych preferencji klienta oraz miejsca, które kamienie dekoracyjne mają dopełnić.

Z naszych doświadczeń wynika, że klienci najczęściej sięgają po grysy, otoczaki, korę gnejsową. Jednak dużą rolę mają indywidualne upodobania klienta.

Często klienci posiadają projekt ogrodu a tam zawarte są konkretne wizualizacje kruszyw jakie powinny się znaleźć w ogrodzie.

Grysy

Z definicji grysy stanowią kanciaste i chropowate kamyki, które w zależności od pochodzenia mogą mieć różne kolory. Grys granitowy może być zarówno szary, jak i różowy, a także popularny „dalmatyńczyk”, którego koloru nie trzeba przedstawiać.

Z kolei grys bazaltowy jako kruszywo dekoracyjne będzie częściej występował w kolorach czarnym, szarym czy też grafitowym a grys wapienny (dolomitowy) będzie świetnie kontrastował swoimi jasnymi, pastelowymi odcieniami.

grysy kruszywa dekoracyjne

Żwiry

Żwiry to jedna z najpopularniejszych frakcji, wykorzystywany w dekoracji od zawsze. Ich różnorodność pod względem kolorów jest tak ogromna, że śmiało można powiedzieć, że zawsze mamy możliwość dopasowania do otoczenia.

Otoczaki

Otoczaki to kamienie dekoracyjne pozbawione ostrych i chropowatych krawędzi. Otoczaki stanowią piękne wykończenie ogrodów w pobliżu oczek wodnych czy rabat. Różnorodna kolorystka sprawia, że każdy klient znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

otoczaki - galeria kamienia

Kora kamienna

Kora kamienna stanowi jedno z ostatnich hitów ostatnich lat. Jest to kruszywo o frakcja ok. 16-22 mm, które wyglądem przypomina tradycyjną korę drzew. Pięknie koresponduje z naturalną korą i świetnie sprawdzi się jako dopełnienie zarówno ogrodów aranżowanych klasycznie, jak i nowocześnie.

Nasza oferta kruszyw dekoracyjnych

Nasza oferta na kruszywa dekoracyjne z każdym rokiem staje się bogatsza i pełniejsza wraz z rosnącymi oczekiwaniami naszych klientów.
O każdym produkcie chętnie opowiemy i podzielimy się wiedzą i doświadczeniem, którego nie znajdziecie Państw w sklepie internetowym.
Dla Państwa wygody oferujemy sprzedaż kruszyw także tych na co dzień niedostępnych. 

Formularz Kontaktowy

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą i chcesz się z nami skontaktować kliknij by wypełnić formularz: