Kruszywa budowlane
Roboty ziemne
Roboty odkrywkowe
Roboty drogowe
Transport
Wynajem sprzętu

Firma Drobny

Firma Drobny

DROBNY Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, począwszy od 2015 roku, kontynuuje rozpoczętą w 2003 roku, jako następca prawny Przedsiębiorstwa Produkcyjno – Handlowo – Usługowo – Transportowego Rafał Drobny działalność gospodarczą  prowadzoną przez poprzednika.

Pierwszego czerwca 2015 roku, w wyniku przeprowadzonej reorganizacji kapitał, środki trwałe oraz pozostałe aktywa PPHUT w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa zostały przeniesione do spółki komandytowej. Od tego momentu, w takiej właśnie formie prawnej przedsiębiorstwo działa z powodzeniem na tym samym rynku.

Podejmowane działania mają na celu stale rozszerzać ofertę o nowe produkty podnosząc wypracowane standardy i docierać do kolejnych, nowych klientów.

Siedziba spółki mieści się w Krzyżanowicach przy ulicy Kolejowej 60, gdzie zlokalizowane są zarząd spółki, biuro handlowe, magazyn, zaplecze serwisowe oraz dział mechaniczny.

Przedsiębiorstwo prowadzi działalność usługową zamierzoną zarówno na potrzeby klienta instytucjonalnego jak i klienta indywidualnego.

Od wielu lat specjalizuje się w realizacji robót odkrywkowych w kopalniach odkrywkowych województwa śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.


Szeroki wachlarz usług jakie oferuje przedsiębiorstwo to:

 • usługi transportowe materiałów sypkich z wykorzystaniem własnego taboru transportowego umożliwiającego transport towarów powierzonych i własnych;
 • sprzedaż kruszyw budowlanych, technicznych oraz kruszyw ozdobnych z dostawą na wskazane miejsce;
 • wykonanie robót związanych z przemieszczeniem, transportem i zabudową mas ziemnych,
 • roboty ziemne przygotowawcze prowadzone w ruchu odkrywkowych zakładów górniczych – ODKRYWKA;
 • transport specjalistyczny, ponadnormatywny;
 • naprawa maszyn budowlanych, sprzętu specjalistycznego oraz samochodów ciężarowych i dostawczych;
 • serwis samochodów i wozideł specjalistycznych, ciągników oraz maszyn rolniczych prowadzone zarówno na miejscu, w zapleczu serwisowym wyposażonym w nowoczesne urządzenia diagnostyczne jak i w miejscu wskazanym przez Klienta;

Przedsiębiorstwo DROBNY SK:

 • posiada doświadczenie w budowie urządzeń hydrotechnicznych poprzez uczestnictwo w tego typu urządzeniach w górnym biegu rzeki Odry,
 • jest właścicielem Stacji Paliw Płynnych oraz Myjni Bezdotykowej w Syryni, powiat wodzisławski. Stacja prowadzi sprzedaż paliw i gazu LPG pod marką ORLEN,
 • dysponuje bocznicą kolejową (tor 101, Bocznica "DROBNY" oraz  ogromnym placem przeładunkowym zlokalizowanym tuż obok,
 • ma nowoczesny park maszynowy w skład któego wchodzą m.in pojazdy ciężarowe 3 i 4osiowe, wozidłą technologiczne, koparki gąsienicowe, ładowarki i spycharki.

Udostępnij: