Kruszywa budowlane
Roboty ziemne
Roboty odkrywkowe
Roboty drogowe
Transport
Wynajem sprzętu

Roboty ziemne

Roboty ziemne

Od początku istnienia, jeszcze pod firmą „PPHUT Rafał Drobny” potencjał przedsiębiorstwa oparty był na samochodach specjalistycznych, przystosowanych do przewozu materiałów sypkich w trudnym terenie. Z upływem czasu samochody przystosowane do prac w terenie wykorzystywane były także w usługach transportowych mas ziemnych, bezpośrednio na polach wydobywczych kopalń odkrywkowych zlokalizowanych w powiatach raciborskim i wodzisławskim, w rejonie wydobycia kruszyw naturalnych.

Początkowo w roli podwykonawcy właściciel firmy Rafał Drobny, z czasem, uzupełniając konsekwentnie park maszynowy i zdobywając doświadczenia rozpoczął współpracę bezpośrednio z zakładami górniczymi i w coraz większym stopniu przejął na siebie odpowiedzialność za przygotowanie złoża na każdej z obsługiwanych kopalń.

Roboty odkrywkowe i pozostałe prace przygotowawcze prowadzone w kopalniach wymagają zaangażowania w każdym wypadku kompletnych zespołów roboczych najczęściej wyposażonych w hydrauliczną koparkę gąsienicową o dużej pojemności łyżki (1.7-3.2m3), samochodów samowyładowczych zdolnych do poruszania się w terenie nieuzbrojonym i spycharkę. Takie właśnie maszyny to podstawowy park maszynowy PPHUT Rafał Drobny i po zmianie organizacyjnej, od 2015 roku stanowią o zasadniczym potencjale technicznym DROBNY Spółki Komandytowej.

Dziś DROBNY SK jest jedynym specjalistycznym podmiotem w południowej części województwa śląskiego mogącym dysponować zespołami odkrywkowymi o tak dużej wydajności. W ocenie potencjału przedsiębiorstwa dodatkowe znaczenie ma bardzo duże doświadczenie zawodowe pracowników przedsiębiorstwa.

Zarówno baza sprzętowa jak i portfel zamówień transportowych związanych z przygotowaniem odkrywkowych złóż kopalin z każdym rokiem, od początku działalności przedsiębiorstwa wzrastają systematycznie.

Poza działalnością odkrywkową prowadzoną w najbliższym sąsiedztwie, w powiatach raciborskim i wodzisławskim przedsiębiorstwo DROBNY SK swoje usługi prowadziło w innych, odległych lokalizacjach. Między innymi prowadzono kompleksową obsługę specjalistyczną w TESM Sp. z o.o. SKA w Doboszowicach (powiat ząbkowicki, dolnośląskie), w LODE Sp. z o.o. w Sierakowicach (pow. gliwicki). Umiejętności i sprzęt wykorzystano także przy realizacji usług związanych z wykonaniem robót ziemnych i technicznych w KWK Jankowice, na terenie kopalni Knurów-Szczygłowice, czy w zakładzie produkcyjnym PWB AWBUD SA.

Mamy przyjemność pracować m.in  z Eurovia Polska S.A. , KOSD Niemodlin S.A , IDS-Bud S.A , Rafako S.A.

DROBNY SK wybierają największe zakłady produkcyjne bo to gwarantuje im terminowość i rzetelność powierzonych zadań.


Udostępnij: